Novinky/news

Páťa a Máťa rostou do krásy (PRINCESS a PATTY Gold Bryvilsár) - dnes 8 měsíců.

1.9. 2023  Vkládám několik fotografií našich odchovů. Mám velkou radost. Naštěstí všichni jsou zdrávy a plní temperamentu. Sklízíme i nějaké ty výstavní úspěchy. Prioritou je však dobré zdraví a supr povaha. K fotkám z výstav mám vždy na jazyku : "máme gumičku, ale jsme normální". Ještě jedna zmínka a to, že bouráme názory některých pudlařů, že barevný ráz červených bývají někdy v povaze "ujetí. Pro nás to tedy neplatí ☺ !!!

Štěňátka rostou jako z vody..... Za chvilku se budou rozjíždět do nových domovů. Věřím, že máme opět štěstí na skvělé nové - budoucí - majitele našich odchovanců.

BOOGIE GOLD Bryvilsár (voláním Thor) je 7-mi letý pes, narozen 4.února 2015. Myslím, že je škoda, že zatím nezapůsobil v chovu středních pudlů. Je rodokmenově čistým apricotem, synem Interchampiona Paganiniho Aur. Ytaner a matkou je Tosca Floria Ytaner. Je potomkem předků s velmi kvalitním exteriérem, kvalitní kostry, správné výšky, kvalitní srst, krásné ucho, dobré nesené ocasy..., ale zejména suprové povahy a žádné zdravotní komplikace..... Thor má i několik výstavních úspěchů : Mladý šampión KCHP, Šampión KCHP, ČJŠ, Český šampión, BOB, BOS, CACIB, atd. atd... PRA neg, pately 0/0.
Ano, na každém jedinci se nějaká ta chybička najde, ale v chovu by měla hrát zejména roli např. : přirozená reprodukce, dobré povahy, zohledňování zdraví v co nejvíce generacích chovných párů atd., To je daleko důležitější, než plejáda výstavních titulů. Důležitější je vyrovnaný "slušný" vrh než vrh, kde je nějaký ten jedinec "top exteriérově s několika šampionáty", ale sourozenci se zdravotními problémy, úchylkami v povahách, s problémy přirozených odchovů, reprodukcí atd.... Tímto se řídím už více než 30 let v chovu chodských psů a pokračuji tak i v přístupu v chovu středních pudlů. ...

Chrystal Gold Bryvilsár - SLOVAK PUPPY CHAMPION 

Pan Jarda Kučaba nám s Denym (Endy) posílají krásné pozdravy. Moc za ně děkuji... 

Naše Goldy (Dorothy Gold Bryvilsár) má štěňátka. Krytí i porod naprosto bez problémů, stejně tak jako u její mamky a babičky (Amálie a Týna).
Jména : Hercules, Hakim, Hippie, Hayley, Holly, Honey, Happa. Všechna štěňata již jsou rezervovaná a věřím, že budou mít skvělé a milující majitele. 

V sobotu 17. únoru 2018 jsme si s Luckou a naší Dorothy Goldy Bryvilsár udělaly výlet do Libice u Poděbrad. "Goldy" tam absolvovala Klubovou výstavu KCHP,z.s. - s velmi pěkným výstavním posudkem a ohodn. výborná 2. Zároveň úspěšně absolvovala bonitaci a "jsme chovní" !!! Většina z Vás ví, že nejsem žádný "pudlař" vystavovatel, feny neudržuji celý rok ve výstavním střihu a ani kondici. Větší radost nám dělá dovádění na zahradě, koupání v jezírku a výlety ať lesem nebo na poli..... Možná právě proto jsem byla velmi pyšná na naší Goldy, protože když jsme dorazily na výstavu, tak jsem konstatovala, že je snad v nejlepší kondici a úpravě ze všech. Pravdou je, že většina ostatních účastníků výstavy se na místě hodiny trápila s kartáčováním, česáním, zastříháváním, lakováním apod....... , Goldy přijela již prostě připravená a pěkná. Na to, že je podporována spíše k aktivitám a činnosti než ke "klidovému režimu", tak předvedením na této výstavě opravdu Goldy předčila mé očekávání. V kruhu i při bonitaci se perfektně odprezentovala.. (V mezičasech se však nudila, což je vidět i na fotografiích).